E-learningová kybernetická bezpečnost

Moderní technologie mají veliký potenciál v celoživotním učení. Mohou se stát průvodcem a (vždy připraveným) pomocníkem člověka při jeho učení či řešení různých životních situací, pracovních či osobních. Proto byly vytvořeny lekce e-learningových kurzů zaměřené na bezpečné užívání internetu a technologií a prevence kybernetické kriminality pro seniory.

Výhody e-learningového kurzu:

  • E-learningový kurz je snadno dostupná forma vzdělávání neomezená místem ani časem, pracuje s vnitřní motivací.
  • E-learningový kurz podporuje průběžné vzdělávání v oblasti práce a aktivit na internetu.
  • E-learningový kurz podporuje začlenění seniorů do společnosti prostřednictvím online komunikace s okolím.

Jak vám mohou e-learningové kurzy pomoci?

Naučíte se nebo zdokonalíte: 

  • bezpečnou online komunikaci využíváním digitálních technologií,
  • kreativitupři využívání digitálních technologií,
  • spolupráci v týmu,
  • kritické myšlení u dostupných informací včetně jejich vyhodnocení,
  • technologickou gramotnostpoužíváním takových počítačových programů a nástrojů, které rozšířívaše online možnosti.

E-learningové kurzy

Máme pro vás připraveny následující online kurzy.

 

 

Pokud jste si pečlivě prošli všech šest kurzů, můžete si své znalosti otestovat prostřednictvím interaktivních testů. V případě, že s námi chcete po úspěšném absolvování kurzů a testů dále spolupracovat jako naši dobrovolní stříbrní kybernetičtí vyslanci (Cyber Silver Ambassador), kontaktujte nás prosím e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., rádi si o tom s Vámi promluvíme.

Přejeme vám při tom hodně poučení, ale samozřejmě i zábavy.


Užitečné nástroje, které byste mohli (nejen) v průběhu kampaně Get Online Week využít.

Testy

Barometr schopností spolupracovat online (Online Collaboration Skills Barometer): Sebehodnotící nástroj je k dispozici zdarma, pomáhá uživatelům vyhodnotit vlastní znalosti týkající se online spolupráce. Uživatelé zde mohou otestovat své znalosti a schopnosti ve třech oblastech: obecné znalosti týkající se nástrojů pro online spolupráci, webináře a mobilní kolaborativní nástroje. K dispozici je v pěti jazykových mutacích: EN, DE, EE, LV, LT
Sebehodnotící test digitálních kompetencí (Digital Competences Self-Diagnosis Test): Bezplatný nástroj, který poskytuje uživatelům možnost vyhodnocení vlastního digitálního profilu coby občana v následujících parametrech: schopnost rozvíjet digitální kompetence, zkušenosti ze školení ICT, úroveň digitálních kompetencí. V angličtině.
YouRock: Bezplatný vícejazyčný nástroj o zaměstnatelnosti, který pomáhá mladým lidem odhalit své pracovní dovednosti na základě svých každodenních aktivit a vytvořit své portfolio k prezentaci svých schopností.
Skillage: Vícejazyčný sebehodnotící nástroj určený mladým lidem k hodnocení svých ICT dovedností a pobídnout je k trénování ICT dovedností a získání certifikací. K dispozici i v češtině
IT Fitness – veřejnosti zdarma přístupné testování znalostí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Pro testování je třeba se zaregistrovat, absolventi testů získají výsledné hodnocení. V češtině!

Trénování a výuka

Výukové metodiky Mozilla Teaching Activities: Bezplatné metodiky vytvořené pedagogy a technology. Každá metodika obsahuje instrukce a postupy otestované ve školách, při mimoškolní výuce, v knihovnách a komunitních centrech po celém světě. Hodí se pro výuku programování, pochopení proč je soukromí důležité nebo tvorbu webových stránek – je to poutavé a zábavné! V angličtině.
Cisco NetAcad: Výukový program k získání IT dovedností pro uplatnění v zaměstnání. Pro telecentra nabízí kurzy Get Connected Course (základní), IT essentials (IT technici) a Internet of Things (Internet věcí – nejsou vyžadovány předchozí speciální znalosti). V angličtině.
Microsoft YouthSpark Hub: Webový portál s řadou nástrojů pro mladé lidi, kteří chtějí získat nové dovednosti, připravit se k povolání, nastartovat svůj vlastní byznys a zjistit jaké programy pro mládež nabízí Microsoft. V angličtině.
HP Life: HP LIFE e-Learning je zdarma přístupný online tréninkový program určený studentům a podnikatelům, k rozvoji jejich IT a podnikatelských dovedností. V angličtině.
Web podle nás (The Web We Want): Vícejazyčná pomůcka pro mládež informuje, jaká mají online práva, soukromí, testuje dovednosti, sdílí nápady a nabízí tipy a nástroje pro svět online. V češtině
Internetové knoflíky Internet Buttons: Webový nástroj k vytváření personalizovaných prvků a záložek pro web.
Multimediální akademie Telecenter (Telecentre Multimedia Academy): Přehled programů sedmi evropských Telecenter s jejich nabídkou mediální gramotnosti šité na míru dospělým na téma jak používat a tvořit média na bázi ICT, audiovizuální techniky a fotografií.
Safer Internet (Better internet for kids): Celoevropská síť národních osvětových center, které realizují propagační a vzdělávací kampaně o bezpečnějším užívání internetu. Hlavní událostí je každoroční Den bezpečnějšího internetu.
Bezpečně-online.cz. Webové stránky Národního centra bezpečnějšího internetu s metodikami a výukovými materiály o internetové bezpečnosti pro učitele, žáky a rodiče.
Na kampani Get Online Week 2017 spolupracujeme se sítí Informačních center mládeže (www.icm.cz), které přímo pracují s mladými lidmi a poskytují jim informace, rady a doporučení v oblasti studia a zaměstnanosti.
Kampaň Get Online Week podporuje také Dům zahraniční spolupráce (www.dzs.cz) a program eTwinning.
Více informací o kampani najdete na stránkách Getonlineweek.cz. Pokud se chcete do kampaně zapojit nebo chcete kampaň podpořit, pak nás kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Výsledky kampaně GOW 2016 

V roce 2016 oslovila kampaň na 122.000 Evropanů v 27 státech. Více jak polovina z nich (79.000) byli mladí lidé mezi kterými bylo 12.000 nezaměstnaných. Na celoevropské kampani spolupracoval rekordní počet  29 partnerů, kteří zorganizovali více než 5.100 různých aktivit propagujících kampaň.

Více o kampani Get Online Week se můžete také dozvědět zde.

 

 

Vaše Národní centrum bezpečnějšího internetu, z. s.

Scroll to top
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd