Komunikujeme online na řešení sociálních a psychologických problémů

V případě, že se  na internetu dostanete do potíží, doporučujeme Vám navštívit webové stránky, které poskytují klasifikaci obvyklých problémů a základní informace, jak je řešit, případně kam se obrátit pro pomoc.

Národní centrum bezpečnějšího internetu, z. s., ve spolupráci se sdružením CZ.NIC realizuje v České republice komplexní projekt, který zahrnuje tři součásti – ohlašovnu ilegálního obsahu na adrese www.STOPonline.cz. Všichni, kdo zde ohlásí adresu webových stránek s obrázky a filmy se zneužívanými dětmi (dětská pornografie), propagací násilí, extremismu, rasové či náboženské nenávisti, apod. pomáhají bránit šíření ilegálního obsahu na internetu.

Osvětové a vzdělávací materiály týkající se bezpečnějšího užívání internetu najdete na webu www.bezpecneonline.cz.

Všichni, kdo se dostanou na internetu do obtíží, mohou nalézt radu a pomoc na webu www.pomoconline.cz. Tam je také základní klasifikace hrozeb a problémů z těchto hrozeb vyplývajících.

 

V rámci projektu „Praha BEZPEČNĚ online 2016: Prevence online kriminality páchané na seniorech“ byla zřízena speciální linka pomoci pro seniory. Najdete zde kontaktní formulář pro ohlášení svých problémů a kontakt pro jejich řešení.

 

Organizace, které pomáhají seniorům v potížích:

 

www.zivot90.cz www.elpida.cz
Scroll to top
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd