Komunitní prostor a podpůrné materiály pro ambasadory

Kdo se může stát ambasadorem bezpečnějšího internetu?

Ambasador bezpečnějšího internetu je muž nebo žena z řad seniorů (věková hranice 60+), nebo muž nebo žena, kteří nespadají do této věkové kategorie, ale mají zájem pracovat se seniory a učit je poznávat tajemství bezpečnějšího online prostředí.

Co ambasadora čeká?

Proškolení ze základních e-learningových lekcí, které připravilo Národní centrum bezpečnějšího internetu. Poté získá certifikát, který jej nadále opravňuje k proškolování seniorů v jeho regionu.

S kým ambasador spolupracuje?

Ambasador spolupracuje s pracovníky obecních úřadů odpovědnými za prevenci kriminality, s centry pro seniory, s organizacemi, které nabízejí aktivity pro seniory.

S kým ambasador komunikuje?

Považujeme za velmi důležité, aby ambasadoři o bezpečnějším užívání internetu a nástrojích, které Národní centrum bezpečnějšího internetu nabízí na svých stránkách, mluvili se svými přáteli a s blízkými – zejména se svými dětmi a vnoučaty. Životní hodnoty a zkušenosti starších osob jsou důležitou studnicí, odkud mohou ostatní čerpat poučení pro svoji práci v online prostředí, kde jsou obecné etické hodnoty často zlehčovány.  

Ambasadoři mohou komunikovat také na Facebooku (https://www.facebook.com/seniorionline), kde mohou sdílet s ostatními své postřehy, nápady, zkušenosti.

A co dál?

NCBI počítá s projektem i v dalších letech, tzn., že by projekt byl rozšířen v rámci celé republiky. I nadále bude NCBI ve spojení s ambasadory bezpečnějšího internetu, neboť e-learningové lekce budou rozšířeny o další témata.

 

Scroll to top
DMC Firewall is a Joomla Security extension!